دانشگاه آزاد اسلامی طلایه‌دار برگزاری نماز است

دانشگاه آزاد اسلامی طلایه‌دار برگزاری نماز است
مرداد ۱۰, ۱۳۹۶
338 بازدید

امام جمعه میناب با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی طلایه‌دار برگزاری نماز است، اظهار کرد: این دانشگاه از یادگاران بزرگ و سترگ آیت الله هاشمی رفسنجانی و بر خلاف تصور درموضوع نماز چندین سال متوالی مقام نخست را به نام خود کسب کرده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی در […]

امام جمعه میناب با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی طلایه‌دار برگزاری نماز است، اظهار کرد: این دانشگاه از یادگاران بزرگ و سترگ آیت الله هاشمی رفسنجانی و بر خلاف تصور درموضوع نماز چندین سال متوالی مقام نخست را به نام خود کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی در دیدار و گفت‌وگو با رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب که به مناسبت پنجم مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه صورت گرفت،‌ گفت: نماز جمعه از بهترین فضائل دینی محسوب می‌شود همانطور که در قرآن سوره‌ای به‌نام روز جمعه داریم نشان از اهمیت و ویژگی این روز باارزش و مقدس است.

امام جمعه میناب با توجه به بیان حضرت علی (ع) که می‌فرماید روز جمعه روز مشهد الاعام است، افزود: جمعه یک روز عمومی است که همه مردم با حضور در نماز جمعه می‌توانند نسبت به اطلاعات دینی خود بیشتر آگاهی داشته باشند.

معتمدی فر گفت: روز جمعه روز برنامه و تغییر است نه تعطیل و این روز را باید به عبادت و کار و تلاش بپردازیم چرا که در شبانه روز جمعه نزدیک به ۴۰ عمل عبادی داریم.

امام جمعه میناب با توجه به بیان پیامبر اسلام که فرمودند: جمعه سید الایام است گفت: باید چشم‌ها را شست و طوری دیگر دید جمعه را باید به طریقی که دین مبین اسلام تعیین کرده ببینیم و عمل کنیم.

معتمدی فر اظهار کرد: تنها موردی که نماز جمعه ایران را سرآمد کرده دشمن شکنی آن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب نیز با تشکر از نمایندهٔ ولی فقیه به اهمیت نماز جمعه پرداخت و گفت: نماز جمعه مایه همدلی و اتحاد جامعه اسلامی است و مانور هفتگی نظام اسلامی است که دل دوستان را شاد و دشمنان را ناامید می‌سازد.

دکتر حمید باقری با توجه به ایهٔ الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه واتوا الزکاه وامروا بالمعروف ونهوا عن المنکر اضافه کرد: هدف حکومت برپایی نماز و امر به معروف و نهی از منکر است و این امر،‌‌ همان آتش به اختیار فرهنگی تمیزی است که مد نظر مقام معظم رهبری است.

وی با توجه به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی افزود: یکی از رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری است و اکنون واحد میناب چندین پایان نامه با مفاهیم اقتصاد مقاومتی را در حال تدوین دارد.